Güvenli Yaşam Eğitimleri Planlama Toplantısı

Projenin faaliyetlerinden biri olan Güvenli Yaşam Eğitimleri planlama toplantısı mahalle muhtarları, ilgili okul müdür yardımcıları ve proje ekibinin katılımıyla gerçekleşti.  Projede aynı zamanda önemli role sahip olan Maltepe'deki 18 mahalle muhtarlarımızın görüşleri dikkate alınarak Güvenli Yaşam Eğitimleri 8 noktadan 12 noktaya çıkartılmasına karar verildi. Güvenli Yaşam Eğitimlerinin, alanında uzman İstanbul Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde görevli eğitmenlerce verilecek olan birer saatlik eğitimler olduğunun dikkat çekildiği toplantıda birbirine uzak olan mahallelerin eğitimleri ayrıldı. 

Toplantıya katılan Küçükyalı ECA Elginkan İlkokulu, Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi, Handan Yelkikanat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Maltepe Mesleki Eğitim Merkezi, Mediha Engizer Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve İsmet Kuralkan İlkokulundan müdür yardımcıları projeye ilgi gösterip gereken fedakarlığı edeceklerini belirttiler.


 

  • Bu internet sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Maltepe İlçesi Afetlere Gönüllü Örgütlenmeyle Hazırlanıyor Projesi" kapsamında hazırlanmıştır.
     
  • İçerik ile ilgili sorumluluk Maltepe Kaymakamlığı, Maltepe Belediyesi, Maltepe MAGDER ve AFAD'a ait olup İstanbul Kalkınma Ajansı ve/veya TC Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.